Jak wybrać architekta i ile to kosztuje?

Siedlisko – budowa lub zakup.
17 lutego 2019
Oczko wodne – pozwolenie na budowę a później na sprzedaż.
17 lutego 2019
Show all

Jak wybrać architekta i ile to kosztuje?

Dokonując niełatwego wyboru architekta trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, bowiem wybór może zaważyć na dalszej przyszłości inwestycji a w konsekwencji radości lub jej braku z rezultatów.

Wybrać architekta czy samemu robić wystrój?

Zastanawiając się nad taki wyborem warto jest spotkać się z kilkoma architektami na lokalnym terenie i porozmawiać o oczekiwaniach jakie ma się w stosunku do projektu jak i samej realizacji a także cenach usług. Obowiązkowym elementem wizyty u architekta jest wgląd do portfolio i zrealizowanych już przez niego dzieł. Warto posłuchać także opinii osób, które korzystały z usług oraz znajomych posiadających już doświadczenie w budowie domu i wystroju wnętrz. Warto aby wystrój wnętrz był nie tylko praktyczny ale i cieszył wyglądem każdego dnia.

Ile kosztuje usługa architekta?

Usługi aranżacji wnętrza wahają się między 80 zł – 180 zł za metr kwadratowy powierzchni w zależności od lokalizacji, w zależności od tego czy jest to dom czy mieszkanie oraz w zależności od stopnia trudności i wymagań inwestora.

Jak wybrać dobrego architekta?

Wybór dobrego inwestora jest najważniejszym krokiem przed pojęciem decyzji o skorzystaniu z usług. Po pierwsze należy bezwzględnie obowiązkowo przejrzeć portfolio, uzyskać opinii, poprosić o wgląd do dyplomów i certyfikatów potwierdzających zdobyte kwalifikacje. Nie zawsze cena idzie w parze z jakością, dlatego wybór dobrego architekta nie powinien koncentrować się wyłącznie na proponowanej cenie wykonania usługi a być oceną całokształtu osoby architekta.

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: